Jak ale shodit onen „pivní“ pupek, zhubnout v břiše a vypadat stejně jako když vám bylo dvacet roků?

Jak shodit pivní pupek a zhubnout na břiše

I když se mu říká „pivní pupek“, tak velké „bříško“ u mužů, v drtivé většině nesouvisí s pitím piva. To prokazují i vědecké výzkumy. Ať už tomu chcete věřit nebo ne, časté pití piva k ukládání tuků v oblasti břicha nevede (nadměrná konzumace piva se spíše projeví celkovým nárůstem tělesné hmotnosti, ale i v tom je samotné pivo z větší části „nevině“). Důvody pro „pivní“ pupek jsou jiné, a zpravidla to souvisí s věkem, pohodlností a genetikou. Zatímco těla žen jsou „naprogramována“ k ukládání tuků především v oblasti stehen, zadku a břicha, u mužů to bývá právě ono břicho.

Jak ale shodit onen „pivní“ pupek, zhubnout v břiše a vypadat stejně jako když vám bylo dvacet roků? V následujících odstavcích najdete několik užitečných rada a návodů co dělat, aby vaše břicho vypadlo lépe.

Jak zhubnout na břiše

Nadměrné množství tuku v oblasti břicha je víc než jenom otázka „estetiky“. Zvýšený obvod pasu a s tím spojený nárůst tukových zásob v oblasti břicha má i značné zdravotní dopady. Zvyšuje se riziko vzniku cukrovky, onemocnění srdce a dokonce i některých druhů rakoviny. Pokud „shodíte“ svůj „pivní“ pupek, zlepšíte nejenom vzhled postavy, ale celkově tím zlepšíte i svou fyzickou kondici a celkové zdraví.

Jak zhubnout na břiše je prosté. Podobně jako u každého snižování nadbytečné váhy, i zde platí, že musíte mít pod kontrolou to, co jíte. Abyste shodili nadbytečný tuk o oblasti břicha, musí být váš běžný denní kalorický příjem nižší než kalorický výdej. Jen tak nastartujete odbourávání nahromaděného tuku a budete postupně hubnout v oblasti břicha.

Chcete shodit pivní pupek? Hlídejte si to, co jíte!

Pro začátek můžete zkusit sledovat množství kalorií, které každý den zkonzumujete. Nezapomeňte do celkového kalorického příjmu zahrnout vše. Tedy ne jenom hlavní jídla, ale i všechny nápoje (například slazené nápoje nebo třeba tvrdý alkohol obsahuje značné množství kalorií). Stejně tak započítejte i všechny pochoutky typu sladké tyčinky, slané lupínky či oříšky apod.

Velmi užitečným pomocníkem pro vás může být obyčejný papírový diář nebo notýsek, kde si můžete evidovat všechny snězená jídla. A nemusí to být jen obyčejný papír. Na webu najdete celou řadu různých stránek nebo online aplikací, které vám s evidencí kalorického příjmu velmi pomohou.

Obecně platí, že cílem by mělo být zkonzumovat méně kalorií než je běžný denní energetický výdej. Kolik kalorií byste měli přijmout (na základě vaší výšky, váhy, věku apod.) si můžete spočítat např. v této kalkulačce: Kalkulačka kalorie.

Jak shodit pivní pupek? Jde to i bez hladovění!

Možná si myslíte „diety jsou pro ženské, chlap musí cvičit“. Není to ale tak docela pravda. Bez vhodného jídelníčku, si můžete cvičit kolik chcete, a přesto vaše snaha, o redukci tuku na břiše nemusí být úspěšná.

Tím ale neříkáme, abyste začali hledat nějakou dietu nebo abyste dokonce začali vynechávat jídla a zkoušeli hladově. Dieta – to neznamená jíst jen samá „podivná“ jídla. A hladovění je „cesta do pekel“. Důležité ale je, aby váš jídelníček byl rozumný. To znamená vyvážený poměr jak bílkovin, tak i sacharidů a tuků.

To hlavní je, abyste omezili příjem tzv. „prázdných kalorií“. Tedy těch potravin, které sice obsahují hodně kalorií, ale jen s minimální výživnou hodnotou. Sem patří typicky těstoviny a pečivo z bílé mouky. To můžete nahradit celozrnnou variantou. Stejně tak můžete omezit zbytečně tučná jídla. Velké zlo jsou i slazené nápoje. Litr Coca-Coly obsahuje několik kostek cukru, ale vůbec vás nezasytí.

Chcete zhubnout na břiše? Vyhýbejte se stresu

Většina mužů začne nabírat váhu přibližně mezi 35 – 40 rokem života. Souvisí to jednak s tím, že v této době se velká část mužů „usadí“. Nemají již tolik času na nějaké aktivní koníčky sport apod. Zpohodlní, mají rodinu a děti. Nemalou roli zde hraje i stres.

Když jsme ve stresu, naše tělo uvolňuje hormon kortizol, který mimo jiné způsobuje i ukládání přebytečného tuku na břiše. Lidé, kteří jsou vystaveni dlouhodobému stresu, mají vyšší tendenci k ukládání tuku v oblasti břicha, i když zbytek postavy mají mnohem štíhlejší.

Jedním ze způsobů, jak omezit běžný denní stress je stanovení pravidelného denního programu. Uspořádejte si lépe svůj čas. Stanovte si úkoly a priority. Řešte důležité věci a neplýtvejte svým časem na zbytečnosti. Naučte se lépe spravovat své finance. Rozlišujte mezi skutečnými potřebami a zbytečným utrácením. Nejasná finanční situace je jedním z nejčastějších důvodů dlouhodobého stresu.

Trápí vás pivní břicho? Naučte se pít „s mírou“

I když jsme v úvodu psali, že pití piva a pivní břicho spolu nesouvisí (nadměrná konzumace piva vede spíše k celkovému nárůstu váhy), nadměrná konzumace alkoholu vám přesto výrazně škodí. Všechny alkoholické nápoje (resp. v nich obsažený alkohol) se v lidském těle metabolizuje na cukry a ty se následně ukládají v podobě tuků.

Pokud vás trápí vše velké břicho, zkuste omezit své pití. Vyhýbejte se tvrdému alkoholu a pijte spíše – v rozumné míře – červené víno nebo maximálně 1 – 2 sklenice piva.

Jak zhubnout břicho? Začněte cvičit

Pravidelný pohyb je nejefektivnější metoda k odbourání nahromaděných tukových zásob. A cvičení neznamená jen návštěva posilovny. Jsou i další možnosti. Můžete začít běhat, jezdit na kole, najít si nějaký rekreační sport.

A pokud se necítíte na sportování, zkuste začít více chodit. Pokud každý den omezíte jízdu autem nebo v MHD, a místo toho půjdete pěšky, pak to vašemu tělu jenom prospěje. Schválně si to zkuste. Každý den ujít alespoň 10 000 kroků (cca 5 km nebo 1 hodina chůze). Cvičení nebo nějaký pravidelný pohyb jek obzvlášť důležitý, pokud máte nějaké sedavé zaměstnání, pokud celý den prosedíte někde u počítače v kanceláři.

Zbytečně se netrapte a mějte reálné cíle

Nečekejte, že vaše pivní břicho zmizí přes noc. Zkuste si nastavit reálné cíle a reálná očekávání. Zkuste každý týden shodit 0,5 kila. Pravidelně kontrolujte svoji váhu a obvod břicha. Výsledky si evidujte. Uvidíte, že postupně, po malých krocích dosáhnete svého cíle.

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  komentářů 16

 1. Custom avatar LOL   •  

  Tak takhle hodně mě už dlouho žádný článek nepobavil, jak schodit pivni pupek? nemame se stresovat? 😀 prosim Vas co to je za radu? Jak se muzete vyhnout stresu? TO opravdu myslite vážně? Je někdo placený za tuhle práci? Jestli ano kontaktujte me prosím budu Vám psát taky články. Rada další začněte cvicit. Nééé fakt nééé to bych nečekal? Ja musim cvicit abych zhubnul? jdu pryč fuj z tohodle webu

  • Custom avatar Vlk   •  

   Opravdu ubožáček… zamindrákovaný, zakomplexovaný chudák. Je mi ho líto…

  • Custom avatar Zadelek   •  

   Kvůli stresu se člověk většinou přežírá, asi proto logicky se mu má vyhejbat.

 2. Custom avatar Rob   •  

  LOL.. komentar idiota.. nemyslim si ze by te kdokoliv oslovil aby jsi cokoliv napsal.. a uz vubec ne za honorar.. typicky cesky blbecek.. kritizovat a negativne komentovat.. fuj.. to je depka!!

 3. Custom avatar Josef Marian   •  

  Abych se pridal k prvnimu komentari…tak pan Rob i pan Chose jsou asi trosicku zaostali.Tak panove v kazdem clanku na internetu najdete..ze je dobre spalovat kalorie a cvicit na bricho,ale nikde nenajdete normalni postup.Jestli to nechapete co je to postup tak vam to napisu…(pondeli-rano:cereal rohlik+sklenka mleka.Dopoledne:jablko,nebo hruska.Obed:20 dk salamu junior+dve vetsi brambory.Podvecer:trs hroznoveho vina.Vecer:dva krajice celozrneho chleba a jedno vejce) mezi obedem a podvecerem treba bazen na pul hodiny nebo prochazka 3 kilometru.Tak pokracovat z rospisem az do nedele……..Tak tomu rikam normalni popis schazovani a utuzovani kondice….Jak pisi idioti jste vy dva a tato stranka ktera je podobna dalsim triceti a zadne kloudne vysvetleni.S pozdravem JM

  • Custom avatar Kacko   •  

   Jo a jak jde napsat presn clanek kdyz kazdy ma jiny kaloricky vydej/prijem, jiny metabolismus atd 😀 ?

  • Custom avatar Lenka   •  

   No tak pitomec jste Vy… Teď jste se předvedl… Návod jo? To je opravdu vtipný… Co více k tomu dodat…

  • Custom avatar vasaj   •  

   a co teplé jidlo bez nej mě bolí žaludek hlavní jsou polévky

 4. Custom avatar Fredi   •  

  Já mám takový pivní pupek jak ti muži na fotce. Al mám ho rád, co udělám nezastavím vždyt‘ pit pivo.

 5. Custom avatar Mati   •  

  Lepší zastav. Z takovou postavou nebudeš zdavý. Začni sportovat.

 6. Custom avatar Ana   •  

  Myslím, že v takovém připad nějaká podpora diety je dobrý nápad. Co si myslite Vy?

 7. Custom avatar Max   •  

  Souhlasím, ale nejsem na to žadnej odbornik. Sam bych rád něco vyzkoušel

 8. Custom avatar Felice   •  

  Myslím, že nejlepší podpry to bylinky, zelený ječmin, seminka chia, žen šen, guarana a pepř. Nejlepší je asi pepř kajenský
  Důležité je aby pit hodně vody a pomahá také hořčik 🙂

 9. Custom avatar Sylvie   •  

  Voda je velmi důležitá nejen při hubnutím, ale vůbec pro zdraví
  Jsou tablety které obsahují hořčik, pepř a guaranu 🙂 Jmenujou se piperine forte a je tam také piperina 0 výtažek z ppepře.

 10. Custom avatar Felice   •  

  Znám to taky, ale jsem zapoměla název 🙂 Kamarádka to využivala a asi ji pomohlo. zná někdo ještě nějaké bylinkové mixtury?

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar