Bylinkový čaj na hubnutí ale může posloužit i jako vhodný doplněk běžného zdravého jídelníčku.

21 denní bylinková dieta – bylinkové čaje na hubnutí

21 denní bylinková dieta je nízkokalorická redukční dieta. Tento typ diety je vhodný i jako čistící, detoxikační program, pokud chcete svoje tělo zbavit nahromaděných škodlivin. Předem ale musíme upozornit, že tato dieta je poměrně náročná. Během 3 týdnů poklesne váš kalorický příjem na zhruba 1000 kcal (což je cca 35 – 50% vašeho běžného denního příjmu).

Jak funguje bylinková dieta?

Základní myšlenkou této diety je, že po dobu 3 týdnů (21 dní), se váš jídelníček skládá především z tekuté stravy a zeleniny. Během diety můžete jíst věci jako čerstvé vymačkané zeleninové šťávy, zelený čaj, bylinkové čaje a nápoje, zeleninové polévky. Dále pak jsou dovoleny některé druhy zeleniny – česnek, fazole, okurky, celere, listová zelenina, kapusta, řepa, rajčata nebo zelí. V zásadě se jedná o jediné potraviny, kterými byste se měli po dobu 21 dní stravovat.

V méně extrémní verzi této diety, jsou pak povoleny ještě nízkotučné mléčné výrobky, rybí maso (např. losos), sója apod.

Nízkokalorická bylinková dieta

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tato bylinková dieta je nízkokalorická. Při striktním dodržování dietního režimu bude váš průměrný denní kalorický příjem přibližně 1000 kcal (tj. 4 187 kilojoulů). Během celé této doby platí také striktní zákaz kofeinu a všech potravin a nápojů obsahujících kofein, dále pak absolutní zákaz alkoholu. Zapovězeno je i kouření. To je důležité, aby tato dieta měla požadovaný efekt.

Tato dieta není příliš vhodná pro ty, kdo mají nějaké zdravotní problémy, pro těhotné nebo kojící ženy, ani pro náctileté v růstové fázi svého života. Pokud si nejste jisti tím, zda je tato dieta pro vás vhodná, konzultujte to se svým ošetřujícím lékařem.

Vzorový dietní jídelníček a recepty

Jak vypadá vzorový jídelníček pro bylinkovou dietu?

 • Snídaně: jeden šálek bylinkového čistícího čaje, jeden šálek zeleninové šťávy (šťáva z čerstvé zeleniny), velká sklenice vody
 • Dopolední svačina: velká sklenice vody, teplý nebo studený bylinkový čaj
 • Oběd: jeden šálek čerstvé zeleninové šťávy, nebo zeleninová polévka nebo lehký zeleninový salát, bylinkový čaj, sklenice vody
 • Odpolední svačina: velká sklenice vody, teplý nebo studený bylinkový čaj
 • Večeře: jeden šálek čerstvé zeleninové šťávy, nebo zeleninová polévka nebo lehký zeleninový salát, bylinkový čaj, sklenice vody

Jak si vyrobit bylinkový čaj na zhubnutí

Bylinkový čaj, je základním prvkem této bylinkové diety. Bylinkový čaj na hubnutí ale může posloužit i jako vhodný doplněk běžného zdravého jídelníčku. Vybrané byliny napomáhají tělo zbavit škodlivých toxinů, pomáhají aktivovat metabolismus a fungují jako efektivní přírodní spalovače tuků. Pochopitelně ale samotný bylinkový čaj sám o sobě nefunguje. Současně s ním musí dojít k omezení příjmu kalorií a cvičit. Bylinkový čaj ale může výrazně pomoci při hubnutí a i při následném udržování váhy na optimální hodnotě.

Jak na přípravu bylinkového čaje na hubnutí?

Jedním z nejlepších bylinkových čajů na zhubnutí je kombinace těchto bylinek: sušené březové listy, sušené malinové listy, sušené švestkové květy, zlatobýl, sušené šípky a nakonec sušené květy měsíčku lékařského. Optimální poměr pro smíchání bylinkové směsi na čaj je tento:

 • 4 díly březového listí
 • 4 díly malinového listí
 • 3 díly švestkových květů
 • 2 díly sušeného zlatobýlu
 • 1 díl sušených šípků
 • 1 díl sušených květů měsíčku lékařského

Všechny bylinky nasypete do většího pytle, který nafouknete a zavážete na konci. Tímto pytlem pak následně třesete, až se všechny bylinky promíchají a vám tak vznikne homogenní směs bylinek.

Pro přípravu bylinkového čaje na hubnutí použijeme jednu lžíci směsi bylinek, kterou necháme louhovat 10 – 15 minut. Čaj případně můžeme osladit medem, případně dochutit čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu nebo mátou.

Aby se efekt takového bylinkového čaje mohl naplno projevit, měli byste každý den vypít 5 šálku denně. To platí i v případě, že nebudete dodržovat bylinkovou dietu. Kromě pravidelného pití čaje, byste si měli pohlídat svůj jídelníček a pravidelně cvičit – alespoň 3x týdně 30 minut cvičení. Díky tomu pak můžete dosáhnout co nejlepších výsledků.

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  komentářů 7

 1. Custom avatar Carola   •  

  Ahoj! A víte o tom, že taková zázrační bylinka na hubnutí je také pepř? Existujé taky výtažek s pepře cayenského – piperina, který moc podporujé hubnutí 🙂

 2. Custom avatar Mika   •  

  Ano, to jsem slyšela. O piperině se naposledy hodně píše. Hlavně jsem četla pozitivní názory

 3. Custom avatar Carola   •  

  A zná někdo prostředky na hubnutí které ibsahují tou pipeirinu?

 4. Custom avatar Julie   •  

  Ano, ja něco znám. Moje sestra brala piperina forte. Byla jsem opravdu překvapená, protože moc díky tomu zhubla. Výpadá ted‘ ja jiná osoba.

 5. Custom avatar Carol   •  

  A brala jen ty pilulky nebo také sportovala/držela dietu?

 6. Custom avatar Julie   •  

  Držela taky krabičkovou dietu, ale ted‘ žíka že i bez toho pilulky davjí učinek,
  Brala Piperine už asi půl roku tomu, a není u něj jojo efekt

 7. Custom avatar Gabi   •  

  Kde seženu svestkový květ?? ?

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar