Jídelníček pro zhubnutí břicha

Pro hezké a štíhlé břicho je nezbytné pravidelné cvičení zaměřené na břišní svaly.

Existuje snad nějaká dieta nebo jídelníček pro zhubnutí břicha? Pokud snad hledáte nějakou metodu, jak zhubnout břicho s pomocí diety, nebo vhodného jídelníčku, tak vás budeme zklamat.

Vhodná dieta nebo dietní jídelníček sice může značně napomoci při hubnutí. Neumí už ale zajistit to, abyste hubnuli jen na nějakém konkrétním místě. Když omezíte kalorický příjem (množství kalorií v potravinách na celodenním jídelníčku), tak bude vaše tělo přinuceno získávat chybějící energii z tukových zásob.

Ale je to vaše tělo, které si samo rozhoduje, kam pro chybějící energii „sáhnout“. Nedá se tedy nějak specificky zacílit, aby se hubnulo především v oblasti břicha.

Abyste měli štíhlé a hezké bříško, pak kromě diety a vhodně zvoleného jídelníčku, budete potřebovat začít cvičit. Při hubnutí je nejvhodnější kombinovat různé formy pohybu/cvičení. Může to být jak nějaká „obecnější“ pohybová aktivita typu plavání, běhání, jízda na kole, nebo i něco jiného, tak i specificky zacílené cvičení.

Pro hezké a štíhlé břicho je nezbytné pravidelné cvičení zaměřené na břišní svaly. Optimální „porce“ cvičení je alespoň 3x týdně 20 – 30 minut. Během cvičení byste se měli snažit zatěžovat všechny svaly v oblasti břicha  – tedy přímé a šikmé břišní svaly a současně břišní svaly v horní a spodní části břicha.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout břicho rychle a úspěšně?, Jak zhubnout po dvou dětech

Jednou z nejlepších metod, jak zhubnout po porodu, je kojení.

Hubnutí po porodu – jídelníček, dieta, cvičení

Během těhotenství snad všechny ženy přiberou na váze. Některé ženy přiberou více, jiné méně. Obvyklý průměr zvýšení váhy během těhotenství, je cca 12 – 15 kilo. Může to být ale i mnohem méně – výjimkou nejsou ženy, které přiberou třeba jen 6 – 8 kilo. Nebo naopak ženy, které přiberou i 20 – 25 kilo. […]

Přečíst více

V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá pro označení sušených nebo čerstvých částí rostlin.

Koření na hubnutí – jsou zdravá kořeněná jídla?

Nakolik jsou zdravá, a zdraví prospěšná, kořeněná jídla? Může nadměrný příjem koření (nadměrně kořeněná jídla) škodit? Nebo vám naopak koření může zlepšit zdraví nebo třeba pomoci při hubnutí? Je snad nějaké koření na hubnutí? Poradíme vám! Co je koření a proč ho používáme? Kořením může být téměř cokoliv. V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá […]

Přečíst více

Hlavní jídla během dne často tvoří maximálně 2/3 celkového kalorického příjmu.

Nedaří se mi zhubnout – nejčastější chyby při hubnutí

Hodně lidí se neustále snaží zhubnout. A mnoho z nich je ve své snaze neúspěšných. Možná, že je to i váš případ. Zkoušíte přesně dodržovat nějakou dietu, usilovně cvičíte, ale kila se nemění. Pořád vážíte plus mínus stejně, nebo jen maximálně o něco málo méně. Jste z toho zklamaní, frustrovaní a nevíte co dál. Jak zhubnout, když […]

Přečíst více

Pokud byste tedy chtěli zhubnout o jedno kilo, je potřeba abyste omezili svůj běžný kalorický příjem asi o 1000 kalorií (kcal) denně.

Kolik kalorií je jedno kilo tuku?

Chcete zhubnout o 5 nebo 10 kilo? Pak byste měli mít představu, co to vlastně znamená. Kolik kalorií je jedno kilo tuku? A jak rychle se dá zhubnout o jedno kilo? Je lepší cvičit nebo vsadit na nějakou dietu? Dá se zhubnout o 5 kilo za týden? Nebo za měsíc? Kolik kalorií je jedno kilo […]

Přečíst více