Jak zhubnout 5 kilo za 3 dny

Ano je možné rychle snížit váhu těl, třeba i o 5 kilo za 3 dny.

Zajímalo by vás, jak zhubnout o 5 kilo za 3 dny? A dá se vůbec zhubnout o 5 kg za takto krátkou dobu? Máme-li být upřímní, pak zhubnutí o 5 kilo za tři dny, nemá s opravdovým hubnutím nic společného.

Ano je možné rychle snížit váhu těl, třeba i o 5 kilo za 3 dny. Nejedná se ale o hubnutí ve smyslu, že byste „shodili“ 5 kilo tukových zásob. To dost dobře není možné, už jen z fyziologického pohledu. Jen pro představu, jedno kilo tělesného tuku představuje cca 7500 kcal.

Běžný energetický výdej průměrného člověka bude cca 2000 – 2500 kcal (u průměrné ženy) a 2500 – 3500 kcal u průměrného muže. Takže i kdybyste 3 dny nic nejedli, tělo spálí maximálně jedno kilo z tukových zásob.

Ano, pokud byste 3 dny nic nejedli a každý den uběhli maratón, pak se k těm 5 kilům můžete přiblížit. Ale je vysoce pravděpodobné, že nejpozději 3 den byste zkolabovali.

Pro jednorázové snížení váhy je ale možné použít i několik triků. Tak třeba už jen díky použití projímadla můžete svou váhu snížit i o 2 kila. Další dvě kila můžete získat odvodněním organismu (zvláště když patříte do skupiny lidí, jejichž tělo zadržuje vodu v nadměrném množství). Pak je možné vyzkoušet nějakou krátkodobou redukční dietu (nebo spíše čistící kůru) při které je denní příjem kalorií velmi nízký (často i pod 500 kcal).

A k tomu ještě vyzkoušet nějaký pohyb (zde jen pozor na to, abyste to nepřehnali – vzhledem k nedostatečnému příjmu kalorií, se nesmíte pouštět do nějakého náročných aktivit). Tak je možné už za 3 dny snížit váhu i o 5 kilo. Jedná se ale jen o krátkodobé, dočasné snížené váhy. Nejedná se o hubnutí.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček a dieta na zhubnutí, Jaké vitamíny při hubnutí, Krevní skupina A

I když jsem hubnul bez diety, svůj „jídelníček“ jsem přece jenom trochu upravil

Jak jsem zhubnul o 5 kilo za 8 týdnů

Rád bych se s vámi podělil o svoji zkušenost, jak se mi podařilo zhubnout. Během posledních 8 týdnů jsem zhubl o víc než 5 kilo, popravdě, než jsem se dostal k tomu, abych tohle napsal, tak už je to spíše 6 a kousek. Podařilo se mi zhubnout bez toho, že bych dodržoval nějakou konkrétní dietu. Rozhodnutí: Musím […]

Přečíst více

Princip zónové diety je postavený na vyvážené hladině inzulínu

Zónová dieta – jak zhubnout rychle

Co je to zónová dieta a jak funguje? O kolik kilo je možné s touto dietou zhubnout, a pro koho je vhodná? Podívejte se na dietu, která vám může pomoci s vaším hubnutím. Díky rozdělení stravy a omezení příjmu sacharidů a škrobů, můžete velmi efektivně zhubnout i o 2 – 3 kila za týden. Co je to […]

Přečíst více

Pokud se například snažíte zhubnout, pak je pro vás znalost maximální tepové frekvence důležitá, abyste mohli správně nastavit intenzitu cvičení.

Jak zjistit, jakou mám maximální tepovou frekvenci?

K čemu je dobré znát maximální tepovou frekvenci a jak se dá zjistit? Pokud cvičíte, běháte nebo se snažíte zhubnout, pak je pro vás informace o vaší maximální tepové frekvenci důležitá. Pokud vás zajímá proč, a jak ji zjistit, podívejte se na následující odstavce. K čemu je dobré znát maximální tepovou frekvenci Pokud se například snažíte zhubnout, […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - hovězí, vepřové a drůbeží maso

Kalorické tabulky – hovězí, vepřové a drůběží maso

Kalorické tabulky vám nabízí přehled o tom, kolik jednotlivé druhy masa obsahují kalorií. Podívejte se, které maso je při dietě vhodnější. Není totiž maso jako maso. Obsah kalorií v hovězím, vepřovém nebo drůbežím mase se značně liší. A nejsou to jenom kalorie. Obecně platí, že nejméně kalorií obsahuje drůbeží maso – tedy například kuřecí nebo krůtí […]

Přečíst více