Dieta na hubnutí po porodu

Pokud se snažíte zhubnout po porodu, pak byste určitě neměli vsázet na nějakou striktní dietu.

Pokud se snažíte zhubnout po porodu, pak byste určitě neměli vsázet na nějakou striktní dietu. V době po porodu, zvláště s ohledem na to, že velká většina žen v této době kojí, není ani trochu vhodný čas na nějaké experimenty s dietou.

Vaše tělo v této době potřebuje především zdravý a vyvářený jídelníček, který bude zahrnovat dostatečné množství bílkovin a vápníku, pro správnou tvorbu mateřského mléka.

Také byste se neměli nějak výrazně omezovat v jídle. Při nízkém kalorickém příjmu totiž hrozí poruchy tvorby mateřského mléka, nebo i úplně zastavení laktace.

Už jen tím, že kojíte, vaše tělo spotřebovává velké množství kalorií navíc. Efektivní dieta na hubnutí po porodu je tedy jíst zdravou a vyvářenou stravu s rozumným množstvím kalorií.

Mohlo by vás zajímat: Zdravá snídaně pro rychlé hubnutí, Jak zhubnout během kojeni, Moc chci zhubnout

Jednou z nejlepších metod, jak zhubnout po porodu, je kojení.

Hubnutí po porodu – jídelníček, dieta, cvičení

Během těhotenství snad všechny ženy přiberou na váze. Některé ženy přiberou více, jiné méně. Obvyklý průměr zvýšení váhy během těhotenství, je cca 12 – 15 kilo. Může to být ale i mnohem méně – výjimkou nejsou ženy, které přiberou třeba jen 6 – 8 kilo. Nebo naopak ženy, které přiberou i 20 – 25 kilo. […]

Přečíst více